Partner:Lexoje.Com & Blog.Shqypnia.Ch
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Partner:Lexoje.Com & Blog.Shqypnia.Ch

.
 
ForumLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Spanja: Biden e kupton tërheqjen nga Kosova

Shko poshtë 
AutoriMesazh
.xPeC
WebMaster
WebMaster




Spanja: Biden e kupton tërheqjen nga Kosova Empty
MesazhTitulli: Spanja: Biden e kupton tërheqjen nga Kosova   Spanja: Biden e kupton tërheqjen nga Kosova Icon_minitimeSat Mar 28, 2009 11:35 pm

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, i tha kryeministrit të Spanjës, Jose Luis Zapatero, se e kupton vendimin e qeverisë së tij për tërheqjen e paqeruajtësve spanjollë nga Kosova, njoftoi një zëdhënës i qeverisë së Spanjës.
Ka pasur "kuptim absolut lidhur me vendimin e Spanjës", u tha gazetarëve ky zëdhënës, pas takimit Biden-Zapatero në Vina Del Mar në Kil, dhe shtoi se zëvendëspresidenti amerikan, këtë çështje e konsideron të mbyllur.

Siç raporton më tutje agjencia Reuters, Spanja para disa ditësh njoftoi se ka vendosur për ta tërhequr kontigjentin e saj, që vepron në kuadër të KFOR-it në Kosovë.

Më herët, Shtetet e Bashkuara patën shprehur "zhgënjim të thellë" me këtë vendim të Spanjës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Spanja: Biden e kupton tërheqjen nga Kosova
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Thaçi: Kosova vendi më i sigurt në Ballkan

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Partner:Lexoje.Com & Blog.Shqypnia.Ch :: Bisedime dhe Argëtim :: Lajmet e Reja :: Politik-
Kërce tek: