Partner:Lexoje.Com & Blog.Shqypnia.Ch
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Partner:Lexoje.Com & Blog.Shqypnia.Ch

.
 
ForumLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Capello: Anglia ka nevojë për lojtarë si Rooney

Shko poshtë 
AutoriMesazh
.xPeC
WebMaster
WebMaster




Capello: Anglia ka nevojë për lojtarë si Rooney Empty
MesazhTitulli: Capello: Anglia ka nevojë për lojtarë si Rooney   Capello: Anglia ka nevojë për lojtarë si Rooney Icon_minitimeSat Mar 28, 2009 12:59 pm

Menaxheri i kombëtares angleze, Fabio Capello, thotë se temperamenti i nxehtë i sulmuesit të Manchester United, Wayne Rooney, është i rëndësishëm për planet e tij.
“Rooney?”, ka qeshur Capello. “Më pëlqen ai sepse është shumë i rëndësishëm për ekipin. E dini, ndonjëherë kur ekipi luan ngadalë, është personaliteti i tij ai që i shkund. Kjo është gjë e mirë”.

“Rooney është një lojtar fantastik dhe një prej më të mirëve për momentin, si edhe Steven Gerrard. Po, ai është shumë gjaknxehtë dhe ka nevojë ta ekuilibrojë. Mendoj se me ndihmën tonë ai do të ekuilibrohet. Ai është i zjarrtë pasi ka shpirt anglezi dhe më pëlqejnë lojtarët që e kanë atë shpirt”, ka shtuar Capello.

“Ai është shumë i mirë teknikisht dhe nuk do të ishte mirë nëse e humb atë gjallërinë e tij. Kemi nevojë për atë, por ai duhet të jetë i kujdesshëm po ashtu”, ka thënë më tej italiani.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Capello: Anglia ka nevojë për lojtarë si Rooney
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anglia fiton thellë ndaj Sllovakisë "
» Capello këshillon Rooneyn të disiplinohet
» Lampard: Capello thotë vetëm atë që dëshiron

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Partner:Lexoje.Com & Blog.Shqypnia.Ch :: Bisedime dhe Argëtim :: Lajmet e Reja :: Sporti-
Kërce tek: